Hakkımızda

Paylaşmaya değer
ilham veren fikirler.


ve çılgın fikirler peşinden koşan bir topluluk.


TED Nedir?


TED, Paylaşmaya Değer Fikirlere adanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 30 yıl önce California’da dört günlük bir konferans olarak başlamasının ardından, günümüzde amacını destekleyen pek çok projeye sahiptir. Yılda iki kere düzenlenen TED Konferansları dünyanın önde gelen düşünürlerini ve üreticilerini 18 ya da daha kısa süreli konuşmalar yapmaya davet etmektedir. Sonrasında da bu konuşmaların pek çoğu TED.com’da ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Şimdiye kadar TED platformunda konuşmuş isimlere Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan ve Daniel Kahneman örnek verilebilir.

TEDx Nedir?


Paylaşmaya değer fikirler ruhunu taşıyan TEDx programı, TED benzeri bir deneyimi yaşatıp insanları bir araya getiren yerel ve bağımsız etkinlikler bütünüdür. TEDx etkinliklerinde TEDTalks videoları ve canlı konuşmacıları bir arada sunarak tartışmaya ve bağlar kurmaya ilham verir. Bu yerel ve bağımsız etkinlikler x=bağımsız düzenlenen TED etkinliği olarak TEDx markasını taşırlar. TED Konferansı TEDx programının genel rehberliğini sağlar fakat TEDx etkinlikleri bağımsızdırlar.

TEDxHacettepeUniversity

Çılgın fikirler peşinde koşan bir ekip.


Gönüllü mülakatları ile seçilen 60 kişilik bir ekip ile Hacettepe Üniversitesi bünyesinde yüzlerce inanılmaz fikri bir araya getirmek ve tüm dünyaya duyurmak için 2019'dan beri çalışıyoruz.

Gönüllü

Üye


Etkinlik

Etkileşim